Virtuelle numre til modtagelse af SMS

Liste over midlertidige online numre. 92 numre tilgængelige. Opdateret 10:14 01.03.2024

Gratis numre til modtagelse af SMS

Modtagelse af SMS på virtuelle telefonnumre beskytter dig mod spam og svindel under registrering, aktivering, verifikation eller låsning af konti via SMS på hjemmesider eller sociale medier.

Vil du have dit eget nummer? Del denne side med dine venner og skriv til os!

Liste over tjenester, som numre er egnede til:

1cupis.ru
1xBet
1xbet.com
1xBet.ru
1xbetcom
1xstavka
Abubot
Accuindex
ACTION-MCFR
AIRBNB
AKBARS
ALCSMS
AliExpress
ALIPAY
AliSMS
Amazon
Ankama
Anster
antma
Apple
Apteka.RU
AptekaAprel

Disse er midlertidige telefonnumre eller såkaldte falske numre til modtagelse af SMS. De er kun tilgængelige i en kort periode og lukkes derefter. Nogle virtuelle telefonnumre er gyldige i flere måneder, mens andre kun er gyldige i få dage.

Liste over gratis verificerede numre:

Anonyme tilgængelige telefonnumre
LandFotografierStatusSMS
Ukraine6866457550
Morocco7116701030
Denmark501537620
France6310387590
Britain74044538350
Kazakhstan4704570360
Russia93127057160
Russia92576865400
Lithuania6454674515
Estonia5606620811
Latvia2715034897
Poland669719770663
Colombia920130819819
Finland469456707807
Netherlands685289634881
1

Hvad er et virtuelt nummer

Faktisk er dette et almindeligt nummer, hvis sim-kort ikke er i din telefon, men i specielle enheder (SIM-banker, nedenfor på billedet). De interagerer med softwaren på servicesiden for at modtage SMS og giver dig et nummer eller en kode på din personlige konto. Du behøver ikke bøvle med noget mere. Nummeret udstedes med det samme, hvorefter du straks kan indtaste det under registreringen og derefter vente på, at koden kommer til det og indtaste det. OpenVox Simbank-320

De vigtigste funktioner i sådanne SIM-banker: SMS til e-mail, Automatisk IMEI-ændring, Blokering af indgående opkald, Blokering af udgående opkald, Bulk SMS7, Behandling af USSD-anmodninger, Sending af SMS, Modtagelse af SMS

Virtuelt nummer er velegnet til registreringpå websteder, hvor du skal modtage et opkald eller indtaste en kode med en bekræftelseskode. Den er ikke bundet til brugeren, så brugen er fuldstændig anonym. Det skal forstås, at SMS-beskeden kun vil fungere for det websted, som den blev købt til. Én SIM-bank kan arbejde med flere gsm-gateways. Mellem SIM-banken og gsm-gatewayen har du brug for en internetkanal med en dataoverførselshastighed på mindst 4 Mbps og med en minimumsforsinkelse på ikke mere end 400 ms. Proxyservere er ikke påkrævet.

1.1

Hvor og hvad kan virtuelle telefonnumre bruges til?

Brug sådanne midlertidige numre til at modtage SMS, registrer dig på sociale netværk(VK, ОК, Facebook, Instagram),bekræfte budbringere(Telegram, WhatsApp, Viber, WeChat)og e-mails(Яндекс, Mail.ru, Gmail, Yahoo),og bruges også til andre onlinesider og tjenester: opslagstavler OLX, Avito, Yula, AUTO.RU, Twitter, SEOsprint, Steam, Uber, Gett, Microsoft, Tinder, Ozon, Ebay markedspladser. Derudover kan "falske" telefonnumre bruges til at modtage personlige engangsbeskeder online for at forblive anonyme og ikke købe et SIM-kort ad gangen.Social Media Logo SMS Send

Virtuelle nummertjenester giver dig mulighed for at modtage SMS-beskeder til dine numre, hvilket er meget nyttigt i tilfælde, hvor:

Tjenesten gør det muligt at modtage SMS uden brug af mobiltelefon og uden registrering. Kopiér det udstedte nummer, indsæt det i det påkrævede felt i bekræftelsesvinduet og send SMS-koden.

1.2

Hvordan bruger man et virtuelt nummer?

Forskellen mellem et almindeligt telefonnummer og et virtuelt er, at i det første tilfælde sendes beskeder til din personlige mobiltelefon, og i det andet tilfælde vil du se SMS i webgrænsefladen for den specifikke tjeneste, du bruger.

Faktisk, hvis dette er en gratis tjeneste, vil der bare være en liste over numre, vælg et hvilket som helst nummer, du kan lide, og kopier det. Indsæt allerede på webstedet, hvor det er påkrævet.Copy number and send to service

Hvis ydelsen er betalt, så skal du der stadig vælge den kategori, som nummeret skal bruges under, så du kan vælge en unik, som ikke har været brugt før. Dette vil også påvirke prisen på værelset. For eksempel koster numre under Telegram fra 45 rubler og under OLX eller Avito - fra 13 rubler. Værelser til andre kategorier - fra 10 rubler.

1.3

Hvordan modtager man SMS til et midlertidigt nummer?

  1. Vælg et telefonnummer fra listen ovenfor.
  2. Send SMS til dette gratis nummer. Normalt kommer SMS med det samme, men afhængigt af mobiludbyderen kan SMS-beskeder blive forsinket op til 10 minutter.
  3. Klik på "Opdater data" og vent på, at SMS'en modtages.
2

Video instruktion til arbejde

3

Hvordan finder man ud af, hvilken operatør nummeret tilhører?

Du kan finde ud af, hvilken udbyder dit telefonnummer tilhører, ved at kontakte din tjenesteudbyder eller bruge vores tjeneste - Bekræft et hvilket som helst telefonnummer. For at gøre dette skal du indtaste nummeret i det relevante felt og klikke på knappen "Definer operatør". Derefter vil tjenesten give oplysninger om operatøren og den region, som dette nummer tilhører.

Med jævne mellemrum opstår der situationer, hvor SMS simpelthen ikke kan nå frem til adressaten. I dette tilfælde har onlinetjenesten absolut intet at gøre med det, dette er en konflikt på mobiludbyderens eller en bestemt afsenders side. Alt løses ganske enkelt - ved hjælp af et nyt engangsnummer, gerne tilhørende et andet land.

4

Service af virtuelle numre til at modtage SMS online

er en pålidelig telefonnummergenerator med SMS-tjeneste, som brugere fra hundredvis af forskellige lande kan bruge til at bruge telefonnumre til verifikationsformål. Brug af tjenesten eliminerer en række problemer forbundet med anonymitet på netværket. Pålideligheden af udbyderen af virtuelle SIM-kort giver dig mulighed for ikke at bekymre dig om sikkerheden på din konto i lang tid. Tjenesten afhænger ikke af en persons arbejde, så tjenesten er altid tilgængelig. Konti kan aktiveres døgnet rundt.

5

Forbudt SMS

Ethvert telefonnummer modtager SMS-beskeder fra alle websteder, selv betalingssystemer og andre tjenester relateret til finansielle transaktioner. Alle online sim-kort har et automatisk filter, der blokerer spam-beskeder. Vi lover hurtig sms-levering og fuld fortrolighed. Tjenesten bruges af folk fra hele verden.

6

Hvor meget koster virtuelle telefonnumre til sms?

Alle telefonnumre er gratis. Vi tager ikke gebyr for at bruge vores falske numre. Alle kan få adgang til modtagne SMS-beskeder. Du kan sende et ubegrænset antal bekræftelsesbeskeder til vores disponible numre for at aktivere dine konti. Betalte virtuelle numre til SMS med en gyldighedsperiode på 10-20 minutter, leje af et permanent virtuelt nummer fra $5 per måned, leje af et nummer i en lang periode fra $1 per dag. De har separate fordele:

Vælg et websted (tjeneste) for at registrere

Liste over betalte virtuelle numre
ServiceCostQuantity
Telegram0.05$165
WhatsApp0.35$2540
Facebook0.20$950
Shoppe0.19$163
WeChat0.15$614
Vkontakte0.14$864
Instagram0.14$1350
Netflix0.10$6841
FAQ
?
Er der nogen grænser for modtagelse af beskeder på gratisnumre?

Nej, alle virtuelle numre kan modtage et ubegrænset antal beskeder, og brugeren kan til enhver tid ændre et telefonnummer til et andet, hvis han pludselig holdt op med at modtage SMS, blev inaktiv, eller når det er umuligt at modtage SMS.

?
Beskeder modtages ikke på den angivne telefon.

Der er flere årsager. For det første kan det være en banal inkompatibilitet, på grund af hvilken den specifikke operatør og ressource, som du forsøger at registrere eller anmode om en returmeddelelse på, ikke kan nå den angivne adresse. For det andet kan denne side være på vores sortliste.

?
De siger, at nummeret allerede er i brug. Hvorfor?

Faktum er, at frit tilgængelige telefoner bruges af hundredvis af mennesker (du kan endda se tælleren for modtaget SMS for hver af dem, de tæller ofte i tusindvis).

Vores websted bruger cookies.

Beskyttelse af personlige oplysninger og cookies: Dette websted anvender cookies. Ved at fortsætte med at bruge webstedet accepterer du deres brug.